Chrápání a neklidné spaní 28. 06. 2016

I když širší veřejnost nedotčena chrápáním považuje samotný problém spíše za úsměvný až trapný stav, je vhodné mu zcela vážně věnovat adekvátní pozornost. Po čase mívá nepříjemné dopady nejen na kvalitu spánku a vztahy, ale hlavně zdraví.

 Současné studie spánkových laboratoří potvrdily, že tento jev s sebou nenese jen takzvané sociální problémy, pramenící z vyrušování spánku rodiny či okolních nocležníků, ale velice často může dokonce poukazovat na zdravotní problémy dotyčného.  I proto je chrápání nově klasifikováno jako součást spánkových poruch, kterými se mimo jiné detailně zabývá asociace American Sleep Disorder Asossiation.

Ta rozdělila chrápání a jeho důsledky do následující stupňů:

  1. Chrápání je explozivní, rovnoměrné a v důsledku jde o zvukový fenomén s výrazným vdechovým úsilím. Může být důvodem partnerských sporů a není výjimkou, že po čase ústí v rozvod. Neklidný spánek vede k následujícímu stupni.
  2. Denní ospalost, únava a tendence k mikrospánku. Doprovodnými jevy je podrážděnost a nervozita, což se podepisuje na vztahu s okolím.
  3. Apnotické pauzy během spánku, tedy několikasekundové přestávky mezi dýcháním, negativně působí na celkové zdraví. Vychází z poruch krevního oběhu, tlaku a srdeční ischemické choroby.

Nachází-li se jedinec v jakémkoliv zmíněném stupni, je nasnadě vyhledat lékaře k odbornému vyšetření. Mimo jiné je pro vymýcení chrapotu klíčové dodržování správných spacích návyků, zdravý životní styl a používání vhodných ložních pomůcek.

Polohovací klín do postele 5 v 1

Za pozornost stojí výrobky pro zdravý spánek od Medical Comfort z anatomicky tvarovatelné paměťové pěny.  Pro zmírnění příznaků chrápání je navržen unikátní skládací polohovací klín do postele 5v1. Tělo přirozeně fixuje ve zdravé vyvýšené poloze, což uvolňuje a zmírňuje zatížení horních cest dýchacích. Jde o oblíbený polštář pro nezávadnou oporu těla, kterou rozhodně nedosáhneme skládáním běžných polštářů. Pokud Vy či někdo z Vašich blízkých neklidným spaním kvůli chrápání trpí, zaměřte se na to, co dokážete příznivě ovlivnit sami. Finančně dostupný polohovací polštář může být prvním krokem nejen ke kvalitnímu spánku, ale i životu. 

Záruka spokojenosti

Když nebudete se zakoupeným zbožím spokojeni, můžete ho do 14 dnů bez udání důvodu vrátit.

Eliška Bučková doporučuje!

Česká Miss a účastnice prestižní světové soutěže krásy Miss Universe doporučuje naše produkty.